Ogrodnictwo wertykalne w mieszkaniu

ByDaniel

Ogrodnictwo wertykalne w mieszkaniu

Pomysł wykorzystania ścian do urządzania przydomowej zielonej przestrzeni jest stosunkowo nowy i bardzo popularny. Ale to nie tylko ukłon w stronę mody, to także dobra rzecz dla ludzi, od płuc po uszy. Przyjrzyjmy się bliżej w tym artykule korzyściom płynącym z  ogrodów wertykalnych w domu i jak to zrobić samemu.

Korzyści z posiadania zielonej ściany w mieszkaniu

Tak więc, oprócz oczywistej oszczędności miejsca, rozważmy kilka innych ważnych korzyści, jakie daje zazielenianie ścian we wnętrzu.

Poprawa jakości powietrza

Jest naukowo udowodnione, że liście mają bezpośredni wpływ na jakość powietrza. Lasy deszczowe nie bez powodu nazywane są w przenośni “płucami planety”.

Ogrody wertykalne dostępne w sklepie internetowym to ściana z zielenią zauważalnie zmieni skład powietrza w pomieszczeniu na lepsze. Działa to jak naturalny filtr powietrza. Pionowy ogród oczyszcza zanieczyszczenia i dostarcza czystego tlenu. Ten domowy klimat poprawia nastrój i podnosi poziom energii.

Wyjątkowe wzornictwo

Każdy, kto miał do czynienia z ogrodnictwem wertykalnym potwierdzi, że wygląda ono imponująco. Po prostu nie jesteśmy przyzwyczajeni do oglądania kwitnących ogrodów w tej pozycji, więc ściana przyciąga wzrok.

Nic dziwnego, że nawet najbardziej niepozorny pokój można łatwo ożywić, po prostu stawiając na zieleń. Zielona ściana wprowadzi przyjazny nastrój dla gości, a dla właścicieli będzie wspaniałym kojącym punktem kolorystycznym.

Oszczędność energii

Co zaskakujące, rośliny pomagają zmniejszyć zużycie energii w mieszkaniu. Jeśli jest wystarczająco dużo roślin, tworzą one wydajny ekosystem i pomagają utrzymać odpowiednią temperaturę wokół nich.

Proces odparowywania wilgoci przez liście będzie chłodził pomieszczenie w upale, zmniejszając potrzebę włączania klimatyzatora. Podobnie, ekosystem pomaga utrzymać ciepło w zimnych porach roku.

Zmniejsza zanieczyszczenie hałasem

Konstrukcje naścienne redukują hałas dochodzący z zewnątrz, co jest szczególnie ważne w przypadku mieszkań miejskich w hałaśliwych, zatłoczonych dzielnicach.

Liście pochłaniają i odbijają fale dźwiękowe na swojej drodze. Więc pokój z ogrodem wertykalnym jest dosłownie oazą spokoju i ciszy, i nie tylko dlatego, że towarzystwo zielonych roślin jest samo w sobie kojące i uspokajające.

Sztuczne ogrody wertykalne

Decydując się na sztuczne wertykalne ogrodnictwo, otrzymasz wszystkie powyższe korzyści przy minimalnych kosztach. Sztuczna zieleń doskonale wkomponowuje się we wnętrze każdego pomieszczenia i tworzy relaksującą atmosferę. Taka dekoracja jest często wykorzystywana nie tylko do dekoracji ścian w mieszkaniach, ale również do dekoracji biur, restauracji, basenów, saun, parków wodnych, centrów handlowych i fitness.

Jak własnoręcznie założyć pionowy ogród w domu

W przypadku masywnej, pełnościennej konstrukcji najlepiej jest zatrudnić profesjonalistę. Ale instalacja małego pionowego obszaru zieleni jest możliwa własnymi rękami.

Wybierz ścianę, na której chcesz umieścić swój własny pionowy ogród. Wyznacz przestrzeń, którą ma zajmować konstrukcja.

Najpierw należy zbudować solidną ramę, która może utrzymać ciężar na ścianie, w połączeniu z ciężarem roślin. Najbardziej odpowiednim materiałem jest wytrzymałe tworzywo sztuczne.

 

About the author

Daniel administrator